Termal Pos Kağıdı

Yazar kasa veya pos rulo olarak da adlandırılan termal rulo, ısıya maruz kaldığında renk değişimine uğrayan ince bir kağıt çeşididir. Ayrıca oldukça uzun ömürlüdürler. Bu sebeple kullanışlı olarak görülen bu ürünler sıklıkla tercih edilmektedir.

A4 kağıt kullanımının aksine termal rulo kullanılırken kartuş gerektirmez. Yazıların mürekkep yerine ısı kullanılarak oluşması sayesinde bu ürünler kartuş maliyetini ortadan kaldırır. Parlak koruyucu yüzeyi ile normal kağıtlardan daha dayanıklıdır. Isıya duyarlı olduğu için işlem yapıldığında üzerindeki yazılar görünür hale gelir ve renk değişimi olur. Renk değişimleri siyah, mavi gibi değişkenlik gösterebilir.

Satın alacağınız termal rulo kağıdının renk tonuna da dikkat edilmelidir. Termal ruloların kullanıldığı cihazlar; hesap makinesi, yazar kasa, elektronik tartı ve pos makinesi şeklindedir. Hatta bazı medikal cihazlarda ölçüm yapıldığı zaman bilgi fişi olarak termal rulo kâğıt verilir. Perakende sektöründe çalışan çoğu esnaf bu ürünü devamlı kullanmak durumundadır.

PPL Dış Ticaret Olarak, Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, dünyadaki lider markaların kaliteli ürünlerini, müşterilerimizle buluşturuyoruz, bunu yaparken müşterilerimize; kalite, süreklilik, verimlilik ve fiyat avantajlarıyla, onlara sektörde rekabet avantajı sağlıyoruz.