PP Opak

Polipropilen malzemeden üretilen etikettir. En büyük özelliği kağıt grubunun aksine çok dayanıklıdır. Üretimi tamamlandıktan sonra üzerine ribonla baskı yapılabilir. Suya, neme, güneş ışığına, yırtılmaya ve dış ortam şartlarına karşı oldukça dayanıklı bir etiket türüdür.

Opak, kelime anlamı olarak şeffaf olmayan, ışığı geçirmeyen anlamına gelmektedir. Bununla beraber, ışığı yansıtmayan, parlama yapmayan cisimler, boyalar için de opak sıfatı kullanılmaktadır. Parlamanın rahatsız edebileceği zeminlerde genel olarak opak kaplamalar veya boyalar kullanılarak insan gözünün daha rahat etmesi ve güvenliğin arttırılmasına özen gösterilir.

Bu etiketler diriliklerini daha uzun süre korumakta, ürünlerin albenisini korumalarına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında ışığı yansıtmamaları, kolay leke tutmamaları da arka plan olarak kullanılabilme, eski, gözükmesi istenmeyen etiket ve markaların kapatılması konularında kullanılmasını sağlamaktadır.

Kullanım alanları olarak, Yönlendirme ve İş Sağlığı Güvenliği amacıyla kullanılan zemin etiketi, Cam etiketi, Metal ambalaj etiketi, Barkod etiketi, Hatırlatma amaçlı etiketler, İsim etiketi, Plastik ambalaj etiketi, Hataların veya görünmesi istenmeyen yazı ve barkodların kapatılması için, Raf,  çekmece gibi bölmelerin işaretlenmesi için olarak sıralayabiliriz. Özellikle mekanik dayanımı yüksek olan opak etiketler, ıslanma, yırtılma ve aşınmalara karşı olan dirençleriyle açık alan ve yer kullanımına en uygun etiketleri olarak dikkat çekmektedir.

PPL Dış Ticaret Olarak, Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, dünyadaki lider markaların kaliteli ürünlerini, müşterilerimizle buluşturuyoruz, bunu yaparken müşterilerimize; kalite, süreklilik, verimlilik ve fiyat avantajlarıyla, onlara sektörde rekabet avantajı sağlıyoruz.