Eco Termal

Eco termal etiket, maliyet bakımından en uygun barkod etiketi çeşididir ve kısa süreli kullanımlar için uygundur. Eco termal etiketlerin genellikle 3-5 aylık bir kullanım ömrü vardır. Bu etiket çeşidinde ribon kullanılmaz. Eco Termal Etiket, yüzeyinde koruyucu tabaka bulunmayan bir etiket çeşididir. Eco termal etiket üzerine gerçekleştirilen baskı sürtünme ile kolaylıkla silinmektedir ve kağıt yapısı kolaylıkla yırtılmaktadır. Kağıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı ile birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir ve bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Böylelikle direkt termal yöntemi ile az maliyet ve kolay bir şekilde baskı alabilirsiniz. Nem, ısı, ışık ve alkol gibi dış etmenlere karşı dayanıklı bir yapıya sahip değildir. Bu yüzden hızlı tüketilmesi gereken bir etiket türüdür.

Eko Termal Etiketlerde baskı, termal olarak yani ısı ile yapılmakta ve bu sebepten dolayı Ribon kullanılmamaktadır. Ribon maliyeti olmadığı için baskı maliyetiniz çok azdır. Bu sebepten dolayı en çok tercih edilen etiket çeşididir. Eğer termal baskıya uygun bir yazıcıya sahipseniz ve etiket kullanımınız 6 ay’dan daha az bir süreyi kapsıyorsa Eco Termal Etiket kullanmanız maliyet açısından daha doğru seçim olacaktır. Kuşe etiketlere kıyasla ribon olmadan baskı alabiliyor olmanızın sebebi barkod yazıcının kafa ısısı ile rahatça daha düşük maliyetlerle etiketler basabilmenizdir. Bu sebepten dolayı genellikle kuru gıda, kargo firmaları, bakliyat, tekstil firmaları, lojistik firmaları, hastaneler ve hızlı tüketimin olduğu sektörler tarafından tercih edilmektedir.

PPL Dış Ticaret Olarak, Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, dünyadaki lider markaların kaliteli ürünlerini, müşterilerimizle buluşturuyoruz, bunu yaparken müşterilerimize; kalite, süreklilik, verimlilik ve fiyat avantajlarıyla, onlara sektörde rekabet avantajı sağlıyoruz.